Historie Židovského města v Praze

 

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

 

Historie Židovského města v Praze

Židé žijící na našem území vždy představovali významnou, nepostradatelnou a svébytnou součást jak historie, tak i kultury naší země. V minulosti se na našem území nacházelo na 150 míst, kde Židé na území Českého království žili. Až ve 20. století v důsledku holokaustu počet židovského obyvatelstva rapidně klesl - většina zahynula v koncentračních táborech, část se vystěhovala do zahraničí. Řada synagog pak byla transformována na Židovské muzeum v Praze. Pojďte se projít  starou židovskou čtvrtí se zachovanými synagogami, které jsou obklopeny působivou secesní architekturou. Pojďte se zaposlouchat do příběhů o mordechaji Maiselovi, možná potkáme rabi Löwa nebo Golema…

Židovská túra, kterou jsme pro vás připravili, zahrnuje návštěvu Maiselovy synagogy ze 16. století, která v nedávné době byla zrestaurována a znovu otevřena veřejnosti. Zde se seznámíte s historií Židů na našem území od jejich příchodu až do 18. století, kdy císař Josef II. zrovnoprávnil jejich postavení. Túra dále pokračuje návštěvou Pinkasovy synagogy z 15. století, která slouží jako památník obětem holokaustu. Poté projdete starým židovským hřbitovem, kde se pohřbívalo již od 15. století a kde jsou pohřbeni jak mordechai Maisel a rabi Löw. Součástí túry je rovněž návštěva židovské obřadní síně a stejně tak barokní Klausovy synagogy, kde si povíme něco o židovských svátcích. Na závěr navštívíme  úchvatnou Španělskou synagogu vyzdobenou v maurském slohu. Zde se dozvíte o životě Židů na přelomu 19. a 20. století. Na túru v českém jazyce poskytujeme slevu. 

 

Omezení: tyto túry se konají ve dnech Ne - Pá, synagogy Židovského muzea jsou otevřeny v době od 1. 1. – 29. 3. 2019 a 25. 10. – 31. 12. 2019 od 9:00 do 16:30, Staronová synagoga 9:00 - 17:00, v době 30.  3. – 24. 10. 2019 jsou synagogy ŽM otevřeny 9:00 - 18:00, stejně tak Staronová synagoga. Synagogy rovněž nejsou otevřeny v době židovských svátků. Bližší info na požádání. Ve dnech omezení je rovněž možné realizovat túru po Židovském městě, ale bez vstupů do synagog.

 

Začátek vaší privátní túry doporučujeme na Staroměstském náměstí:
před kostelem svatého Mikuláše - místo, kde Staroměstské náměstí ústí do Pařížské ulice. Prosím, podívejte se na mapu zde na našich stránkách. Červený bod na mapě označuje místo setkání s vaším průvodcem. V ruce bude mít ceduli BellPrague.

 

Na požádání můžete být vyzvednuti ve Vašem hotelu nebo jiném místě, které Vám vyhovuje. Nezapomeňte, prosím, toto uvést do poznámky formuláře při rezervaci túry.

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

Historie Židovského města - 3 hodinová túra

Historie Židovského města - 3 hodinová túra - ceny pro:
1 - 4 osoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
1950,- CZK 2400,- CZK 2850,-CZK
Každá dodatečná půlhodina (může být doplacena na místě)
325,- CZK 400,- CZK 475,- CZK

 

Co je zahrnuto v ceně: 3 hodinová túra

Co není zahrnuto v ceně: vstupenka do Židovského muzea v Praze. Zakoupením vstupenky v ceně 350,- Kč pro dospělé/ 250,- pro studenty (nutno doložit validní průkaz, věk do 26 let) získáte přístup do synagog Maiselovy, Pinkasovy, starého židovského hřbitova včetně obřadní síně, dále pak návštěvu Klausovy a Španělské synagogy.

 

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

 

Tuto túru si můžete prodloužit - navštivte unikátní Staronovou synagogu. Jedná se o nejstarší aktivní synagogu na evropském kontinentu. Bohoslužby se zde konají nepřetržitě od konce 13. století. Bližší info zde na naší stránce.

Rozšířená túra Historie Židovského města - 3,5 hodiny/4 hodiny (dodatečná doba může být doplacena na místě)

Rozšířená túra Historie Židovského města - 3,5 hodiny s návštěvou Staronové synagogy
1 - 4 osoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
2275,- CZK 2800,- CZK 3325,-CZK
Každá dodatečná půlhodina (může být doplacena na místě)
325,- CZK 400,- CZK 475,- CZK

Ptejte se na slevu na túru v českém jazyce!

Co je zahrnuto v ceně: 3,5 hodinová túra

Co není zahrnuto v ceně: vstupenka do Židovského muzea v Praze a vstupu do Staronové synagogy. Zakoupením vstupenky v ceně 530,- Kč pro dospělé/ 370,- pro studenty (nutno doložit validní průkaz, věk do 26 let) získáte přístup do synagog Maiselovy, Pinkasovy, starého židovského hřbitova včetně obřadní síně, dále pak návštěvu Klausovy a Španělské synagogy.

 

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

 


Koupit vstupenky na túru

Zvolte počet osob - cena se zobrazí automaticky:


3 hours Jewish Quarter Tour:

3,5 hours Jewish Quarter Tour:
Galerie