BellPrague túra Pražský hrad

 

Vstupenky na tuto túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

Popis túry

Pražský hrad byl založen knížetem Bořivojem okolo roku 880. Od té doby po staletí sloužil jako sídlo panovníka a hlavy státu vzhlížející na řeku Vltavu a pozdější osídlení - dnešní Staré Město a Malou Stranu. Hrad sloužil ke korunovaci českých králů a stejně tak jsou zde panovníci pohřbení. Díky své rozloze (570 × 128 m) byl Pražský hrad označen Guinessovou knihou rekordů jako největší hradní komplex na světě. Po staletí jej panovníci přetvářeli ze stylu románského do gotického, nalezneme zde i architekturu renesanční a stejně tak barokní. Téměř každý z nich zde nechal menší či větší otisk své doby. Během naší túry se můžete dozvědět něco více o Parléřově gotické katedrále svatého Víta, založené Janem Lucemburským a Karlem IV v roce 1344, uslyšíme o korunovačních klenotech, stavebnících, honosném Starém královském paláci postaveném v pozdní gotice, navštívíme rovněž románskou baziliku postavenou v 10. století benediktinkami a túru zakončíme ve Zlaté uličce, abychom se dozvěděli něco o době Rudolfa II. Během letní sezóny můžeme navštívit jednu z hradních zahrad. Pražský hrad dnes slouží jako sídlo českého prezidenta. Zároveň je velmi vstřícně a do široka otevřen návštěvnické veřejnosti.

Začátek vaší privátní BellPrague Pražský hrad túry - doporučené místo setkání s průvodcem - je na Hradčanském náměstí proti hlavnímu vstupu do Pražského hradu (brána s giganty) v blízkosti sochy prezidenta Masaryka. K orientaci vám pomůže mapa na této stránce označující místo a rovněž fotogalerie. Na túru v českém jazyce poskytujeme slevu. 

Podle potřeby můžete túru začít rovněž z jiného místa - například vyzvednutí v hotelu, restauraci, po vaší obchodní schůzce. Toto nám však musíte sdělit během rezervace do komunikačního formuláře. Následně bude potvrzeno.

Tuto BellPrague Pražský hrad túru si můžete zakoupit již nyní v našem e-shopu on-line zde na této  stránce.

Základní detailní túra Pražský hrad je tříhodinová

Základní BellPrague 3 hodinová túra Pražský hrad

1 - 4 osoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
1950,- Kč 2400,- Kč 2850,- Kč
Každá další půlhodina (může být placená na místě)
325,- Kč 400,- Kč 475,- Kč

Co je zahrnuto v ceně: 3 hodinová privátní túra s licencovaným průvodcem a odborným výkladem

Co není zahrnuto v ceně: Vstupenka do interiérů Pražského hradu na tzv. Malý okruh v ceně 250,- Kč (dospělí), 125,- Kč senioři od 65 let a studenti denního studia do 26 let. Pokud uplaňujete slevu, je nutno doložit u seniorů věk, u studentů potvrzení o studiu. Vstupenku, kterou si zakoupíte během túry s průvodcem v pokladnách Pražského hradu, umožňuje vstup do katedrály sv.Víta, Starého královského paláce, svatojiřské baziliky a Zlaté uličky.

Přijímáme tyto platební karty:

Pokud se chcete dozvědět více zajímavostí, nabízí se vám:

Rozšířená BellPrague túra Pražský hrad - 4 hodiny

1 - 4 osoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
2600,- Kč 3200,-Kč 3800,- Kč
Každá další půlhodina (může být placena na místě)
325,- Kč 400,- Kč 475,- Kč

Co je zahrnuto v ceně: 4 hodinová privátní túra s licencovaným průvodcem a odborným výkladem

Co není zahrnuto v ceně: Vstupenka do interiérů Pražského hradu na tzv. Velký okruh v ceně 350,- Kč (dospělí), 175,- Kč senioři od 65 let a studenti denního studia do 26 let. Pokud uplatňujete slevu, je nutno doložit u seniorů věk, u studentů potvrzení o studiu. Vstupenku, kterou si zakoupíte během túry s průvodcem v pokladnách Pražského hradu, umožňuje vstup do katedrály sv. Víta, Starého královského paláce - dvě patra - Vladislavský sál, ale i vrcholně gotické sály Lucemburků včetně dlouhodobé výstavy Příběh Pražského hradu, svatojiřské baziliky a Zlaté uličky. S průvodcem rovněž vstoupíte do zrekonstruovaných komnat Ústavu šlechtičen. Vstupenka platí dva dny a umožňuje vám rovněž vstup do Hradní obrazárny a věře Mihulka.

Ptejte se na slevu na túru v českém jazyce!

Tuto BellPrague Pražský hrad túru si můžete zakoupit již nyní v našem e-shopu on-line zde na stránce.

Mapa ukazuje možné místo začátku vaší túry - setkání s průvodcem - u sochy prezidenta Tomáše Masaryka.


Koupit vstupenky na túru

Zvolte počet osob - cena se zobrazí automaticky:


Basic detailed Prague castle tour - 3 hours:

More detailed Prague castle tour - 4 hours:
Galerie