Túra Strahovský klášter a barokní poutní místo Loreta v Praze

 

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

 

Během této túry se budeme pohybovat na levém břehu Vltavy - v oblasti Malé Strany a Hradčan. Po dohodě podle místa srazu pojedeme tramvají č. 22 směřující do této oblasti. Nejdříve navštívíme starobylý Strahovský klášter s barokními knihovnami, poté se přesuneme k poutnímu místu Loretě.

Historie Strahovského kláštera premonstrátů sahá do první poloviny 12. století. V době svého vzniku stál za hradbami města. Klášter se velmi záhy stal centem učení a vzdělanosti, od svého vzniku byl však i značně ekonomicky nezávislý. Od 17. století jsou v kostele - bazilice Nanebevzetí Panny Marie -  uloženy ostatky zakladatele řádu premonstrátů - svatého Norberta. Největší chloubou klášterního komplexu jsou barokní knihovny - Teologický a Filosofický sál ze 17. a 18. století. Návštěva těchto unikátních prostor je hlavním bodem programu první části této túry. 

Ve druhé části této túry navštívíme nedalekou Loretu - známé poutní místo vybudované v době reformace. Loreta byla založena Kateřinou z Lobkowicz v roce 1626, avšak celá stavba si vyžádala zhruba 130 let. Nejprve projdeme kolem řady jednotlivých kaplí vybudovaných v 17. století, projdeme svatou chýší, která tvoři centrální část Lorety, zastavíme se v rokokově vyzdobeném kostele Narození páně a poté vystoupáme do prvního patra, abychom se něco dozvěděli o šperkovnici Lorety - zvláště monstrancích, z nichž diamantová je ta nejznámější. Během prohlídky s největší pravděpodobností uslyšíme známou loretánskou zvonkohru, která dotváří atmosféru Hradčan už po více jak 300 let.

Na túru v českém jazyce poskytujeme slevu. 

Začátek vaší privátní túry doporučujeme na Malostranské stanici metra:

zastávka Malostranská (metro trasa A a tramvaje 12, 18, 20 a 22) se nachází na levém břehu Vltavy. Červený bod na mapě označuje místo setkání s vaším průvodcem. V ruce bude mít ceduli BellPrague.

Na požádání můžete být vyzvednuti ve Vašem hotelu nebo jiném místě, které Vám vyhovuje. Nezapomeňte, prosím, toto uvést do poznámky formuláře při rezervaci túry.

 

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

Tří hodinová BellPrague túra Strahovský klášter a Loreta
1 - 4 osoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
1950,- CZK 2400,- CZK 2850,-CZK
Každá dodatečná půlhodina (může být doplacena na místě)
325,- CZK 400,- CZK 475,- CZK

Co je zahrnuto v ceně: 3 hodinová túra

Co není zahrnuto v ceně: vstupné 100,- CZK do historických sálů knihoven Strahovského kláštera - dospělí  (studenti do 27 let 50,- CZK) a 150,- CZK vstupné do Lorety (senioři nad 70 let 130,- CZK, studenti do 27 let 110,- CZK).

Tuto túru jsme pro vás připravili i v rozšířené verzi

Ptejte se na slevu na túru v českém jazyce!

Čtyř hodinová rozšířená prohlídka Strahovských knihoven a Lorety
1 - 4 posoby 5 - 8 osob 9 - 12 osob
2600,- CZK 3200 ,- CZK 3800,-CZK
Každá dodatečná půlhodina (může být doplacena na místě)
325,- CZK 400,- CZK 475,- CZK

Co je zahrnuto v ceně: 4 hodinová túra

Co není zahrnuto v ceně: vstupné 100,- CZK do historických sálů knihoven Strahovského kláštera - dospělí  (studenti do 27 let 50,- CZK), 120 Strahovská Galerie and historické románské sály a 150,- CZK vstupné do Lorety (senioři nad 70 let 130,- CZK, studenti do 27 let 110,- CZK).

Tuto privátní túru si můžete koupit v našem e-shopu přímo na této stránce

 


Koupit vstupenky na túru

Zvolte počet osob - cena se zobrazí automaticky:


Strahov Monastery and Loreto - 3 hours tour:

Strahov Monastery and Loreto - 4 hours tour:
Galerie